Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
385
554621

BODHISATTVA, marmor, Tang-stil, troligen 1700-tal.

Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
24 200 - 29 100 EUR
27 700 - 33 300 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Huvud av bodhisattva. Mejslad dekor med hög hårknut bakom fenixfåglar, mjukt format ansikte. Höjd 37 cm. Träställ medföljer.

Naggar.