393
595806

ASK med LOCK, järn samt invändigt förilvrad. Japan 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Dekor i relief av trädgren och fågel i koppar, delvis förgyllda. Längd 11,5 cm.

Proveniens

Acquired at S. Kobayashi Art Trading Co, Ltd, Nikko, in 1981.

In wooden box. Receipt enclosed.