506
563043

TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Dekor i famille rose med ankor bland bladverk. Diameter 22,3 - 22,9 cm.

Kantnagg. Spricka. Slitage, glasyrmistor.