573
595812

TUSCHAVKLAPPNINGAR (11), Kina, 1900-talets första hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Kalligrafi samt motiv med bambu och figurer.

Proveniens

From the Collection of Erik Nordström (1884-1971).