624
583926

SKÅL, porslin. Qingdynastin 1800-tal med Kangxis sex karaktärers märke.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått med floral dekor. Diameter 16,7 cm.

Obet kantnagg.