Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
627
544684

VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med sex karaktärers märke.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått med flodlandskap. Höjd 28,5 cm.

Obetydlig nagg.