570998

63. SKÅL med LOCK samt KOPP, vapenporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rose med vapen för familjen Grill. Diameter 19 och 7,5 cm.

Lagning, sprickor, nagg.

Följerätt
Nej
Proveniens

From the Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK/438 - 656 EUR
Klubbat pris
6 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto