63
709694
SKÅL med LOCK samt KOPP, vapenporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rose med vapen för familjen Grill. Diameter 19 och 7,5 cm.

Lagning, sprickor, nagg.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

438 - 656 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Proveniens
Övrigt
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29