648
575196

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

Hästekipage i regnväder, Paris

Signerad Kreuger. Troligen utförd 1885-86. Pannå 13,5 x 23,5 cm.

Proveniens

Dansk privatsamling.

För utförligare katalogisering se kat nr 647.