670
593800

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Badhuset"

Signerad Eugen. A tergo signerad E-n och daterad "omkr. 1930". Papp-pannå 47 x 54 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
Därefter i arv.