811
562850

Niels K Skovgaard

(Danmark, 1858-1938)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Niels K Skovgaard
(Danmark, 1858-1938)

Landskap

Signerad Niels K Skovgaard och daterad 1884. Uppfodrad duk 42 x 84,5 cm.

Tilläggslista

Motivet är troligen utfört i Halland.

Proveniens

Privatsamling, Köpenhamn.
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Privatsamling.