820
553921

László Mednyánszky

(Ungern, 1852-1919)
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
17 200 - 19 200 EUR
19 500 - 21 700 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
László Mednyánszky
(Ungern, 1852-1919)

"Trench"

Utförd mellan 1914 och 1918. Olja på duk 81 x 101 cm.

Tilläggslista

Certifikat utfärdat av Gabor Einspach 2014-09-05 medföljer.

Proveniens

Violinmästare André Gertler, Budapest.
Därigenom arv till nuvarande ägare.