830
585932

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé

(Tyskland/Sverige, 1629-1698)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Tyskland/Sverige, 1629-1698)

Flora (allegori över sommaren)

Duk 118 x 117 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Bukowskis Internationella jubileumsauktion, 29 nov - 1 dec 1995, kat nr 25.