571487

84. PENSELBAD, keramik, Qingdynastin 1800-tal.

Dekor i "tea dust" glasyr. Längd 9,5 cm.

Obet glasyrnagg.

Följerätt
Nej
Proveniens

From the Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.
Aquired from The Museum of far eastern antiques. Stockholm.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK / 438 - 656 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto