880
492472

Peter Lely (Pieter van der Faes), hans krets

(Storbritannien, 1618-1680)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 510 - 5 260 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Storbritannien, 1618-1680)

PETER LELY (PIETER VAN DER FAES), Hans krets, olja på duk, ej signerad.

Dam i gul klänning. Duk uppklistrad på pannå 120 x 90 cm.

Duk uppklistrad på pannå. Retuscher, krackelerad. Lagningar.

Tilläggslista

Föreställer troligen Anne Hyde av England (1637-1671). /Probably depicting Anne Hyde of England (1637-1671)