911A
596862
John E. Ferneley
(Storbritannien, 1782-1860)
John e. ferneley, "thalaba".
John e. ferneley, "thalaba".

"Thalaba"

Signerad J. Ferneley pinx: 1812. Uppfodrad duk 71 x 91 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 376 - 5 470 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Beth Cohners samling, Sarasota, Florida, USA.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93