974
583018

SEMIANTIK ISFAHAN. 229 x 145,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Benvit botten med polykroma palmett- och blomslingor samt kartuscher med blommotiv. Rödbrun huvudbård med stor palmett-, blom- och arabeskranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna saknar några knutrader, ett hörn med revor och lagning.