996
591557

ANTIK SHIRVAN GALLERI. 461 x 120,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Mörkblå botten med stiliserade polykroma granatäppel- och blommönster. Smal benvit huvudbård med s.k. vinglasmönster.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar, hål och malskador, lagningar, ställvis påmålad. Sidorna med smärre trampveck och skador.