Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
109
633701

Bror Marklund

(Sverige, 1907-1977)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris

Bror Marklund
(Sverige, 1907-1977)

"Gestalt i storm"

Signerad BM och numrerad 1/3. Brunpatinerad brons, höjd 36 längd 44 cm.

Eugen Wretholm, "Bror Marklund", 1973, jfr sid 135-37.