Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
115
634253

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 400 - 24 200 EUR
22 200 - 27 700 USD
Klubbat pris
140 000 SEK

Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

"Non Violence"

Signerad och numrerad 4/8. Stål, höjd 65 cm, längd 100 cm.

Formgivare