"Le prêtre marié"
Etsning och färgakvatint, 1968, av Georges Visat efter René Magritte, stämpelsignerad och markerad i blyerts HC, tryckt av Atelier Georges Visat, Paris (blindstämpel: Gravure Original Atelier René Magritte). 9,3 x 13,8 cm, bladstorlek 28 x 21,5 cm.
Svagt gulnad, smärre fläckar.
Kaplan/Baum 13.