Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
163
634278

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Les Magdaléniens"

Färgetsning och akvatint, 1958, signerad med blyerts och numrerad 28/75, tryckt av Crommelynck et Dutrou, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 11,5 x 13,5 cm, bladstorlek 28,3 x 38,2 cm.

Missfärgad efter passepartout. Smärre hanteringsveck.

Dupin 154.