197
599586

Béla Kádár

(Ungern, 1877-1956)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Béla Kádár
(Ungern, 1877-1956)

Two Drinkers

Signerad Kadar Bela. Akvarell och blyerts 38 x 29,5 cm.

Proveniens

Sotheby's, 1 december 1976, kat nr 269.
Privatsamling, Sverige (inköpt på ovanstående auktion).