222
645644
Ole Schwalbe Paul Gadegaard

Komposition

Signerad Schwalbe & Gadegaard och daterad 1951. Pannå 80 x 200 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 282 - 4 376 EUR

Klubbat pris:
70 000 SEK
Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)/ Droite de Suite

Dansmuseet, Stockholm, "Konkret - rörelser i nordisk konst under 1900-talet", 27 april - 3 maj 2001, kat nr 30.