Arne Jones E1299
241
640279

SVEN PALMQVIST, skål, ravenna, Orrefors 1972.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Fyrsidig md rutdekor i blått och orange. Signerad ORREFORS Ravenna 5274 Sven Palmqvist. 15,8 x 15,8 cm, höjd 9 cm.

Några små kantnagg.