Stengods, grön glasyr med målad silverdekor av ichtyokentaur och sjöjungfru. Signerad GUSTAVSBERG KÅGE E HANDDREJAD och inpressad fabriksstämpel. Höjd 29 cm.
Spricka, glasyrkrackelyr.
×
Logga in
Kunde inte logga in