Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
293
588625

STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs Studio 1974.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stengods, nederdelen med reliefdekor, oxblodsglasyr. Signerad Stig L med studiohanden. Höjd 50,5 cm.

Glasyrkrackelyr.

Proveniens

KFs (Kooperativa Förbundets) samling, Stockholm.