325
600959
PABLO PICASSO, fat, "Tête de chèvre de profil", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.

Stämplat MADOURA PLEIN FEU EMPREINTE ORIGINALE DE PICASSO EDITION PICASSO. 32 x 52 cm.

Smärre nagg på fotringen, tejprester på baksidan.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 753 - 10 941 EUR

Klubbat pris:
105 000 SEK

A. Ramié, nr 145, sid 80.

Övrigt

Modellen utförd i 250 exemplar.

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19