Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
392
611311

ESTRID ERICSON, spegel, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Ram av bronserat tenn, i form av lagerkrans, ostämplad. Diameter 51 cm.

Liten nagg, smärre slitage.