Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
421
642990

JOSEF FRANK, biblioteksbord, Firma Svenskt Tenn, modell 648, efter 1985.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
14 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, rektangulärt med ett hyllplan. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 200 cm, bredd 48 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage.