Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
422
616890

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

Sängbord, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 914.

Mahogny, handtag av mässing. Brännstämplade AB ERIKSSON & SÖNER MÖBELSNICKERI VRENA Josef Frank Svenskt Tenn. Mått 65,5 x 40 cm, höjd 56,5 cm.

Smärre slitage och fläckar. (2)

Formgivare