Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
439
599604

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Diameter 120 cm, höjd 48 cm.

Smärre slitage.

Modellen formgiven år 1952.