463
574501

AXEL EINAR HJORTH, skåp, "Lovö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
100 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Furu, syrabetsad med svarta järnbeslag, inredning med två lådor och två lösa hyllplan. Bredd 100 cm, djup 45 cm, höjd 155 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor.