53
642300
Carl Kylberg

"Slätten vaknar"

Signerad CK. Målad i Ystad 1935. Duk 75,5 x 107,5 cm. Originalram utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg.

Utropspris:

1 000 000 - 1 200 000 SEK

109 409 - 131 291 EUR

Klubbat pris:
1 250 000 SEK
Proveniens
Övrigt
Konstnär/formgivare