545
632889

DRAPERI. "Renaissance". Rölakan. 260,5 x 142,5 cm. Signerat MMF

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerat 1913-19. Tillverkat före 1942.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, skador och hål.