Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
552
631081

MATTSKISSER, 11 ST. Akvarell, krita, blyerts m.m. De flesta signerade Ingegerd Torhamn och/eller it.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Två daterade 1929, en 1930. Bladstorlekar 14,5 x 21 - 41,5 x 29 cm.

Smärre skador, färgbortfall och veck, några något blekta.