579
631832

MATTA. "Grön äng". Rölakan. 253,5 x 170 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1928. Tillverkad efter 1941 och före 1967.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar.