584
597543

MATTA. "Bruna heden". Rölakan. 262 x 182,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad efter 1941.

Obetydligt slitage, fläckar. Senare fransar.