Madeleine Pyk – en samling F769
595
601987

MATTA. "Vitsippa". Rölakan. 223 x 166 cm. Signerad SB

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

(Sigvard Bernadotte.). Tillverkad på Nils Nessims Textilateljéer, 1940-1950-tal.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Bandkantade kortsidor.