597
638899

MATTA. Rölakan. 364 x 234 cm. Sverige omkring 1900-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Randmönstrad i olika gröna och grå nyanser samt benvitt och gult.

Något slitage och smutsig, fläckar. Fransar saknas.