Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
600
638695

MATTA. Rölakan. 301 x 199 cm. Signerad CD

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

(Carl Dangel). Sverige omkring 1900-talets mitt. Grön- och blåmelerad randmönstrad botten med polykroma geometriska figurer.

Något slitage och smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.

Tilläggslista

Skall vara Dangel.