106
654554

FINN JUHL, fåtölj "NV-45", snickarmästare Niels Vodder, Danmark 1950-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Teak, sekundär stålblå tygklädsel, brännstämplad.

Ett armstöd med slipad kant, smärre slitage.