106
654554
FINN JUHL, fåtölj "NV-45", snickarmästare Niels Vodder, Danmark 1950-tal.
Finn juhl, fåtölj "nv-45", snickarmästare niels vodder, danmark 1950-tal.

Teak, sekundär stålblå tygklädsel, brännstämplad.

Ett armstöd med slipad kant, smärre slitage.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 219 - 4 292 EUR

Klubbat pris:
80 000 SEK
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69