185
640478

Sigmar Polke

(Polen, Född 1941)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Sigmar Polke
(Polen, Född 1941)

"Dr Pabscht Het Z'schpiez S'schpäckbschteck Z'schpäBschteut"

Digitalt tryck på vinylduk, 1980/1991, signerad med tusch och numrerad 23/100 a tergo, utgiven av Parkett-Verlag, Zürich. 50,5 x 40,5 cm.

Becker/van der Osten 91.