Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
209
653085

Peter Doig

(Storbritannien, Född 1959)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Peter Doig
(Storbritannien, Född 1959)

"Big sur"

Etsning och färgakvatint, 2000, signerad med blyerts och numrerad 31/46, utgiven av The Paragon Press, London. 90 x 137 cm, bladstorlek 114 x 160 cm.

Ej examinerad ur ram.