222
656778

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Silhouette black boots on brown paper"

Litografi, 1972, signerad med vit krita 88/100, utgiven av Petersburg Press, London och Gérald Cramer Gallery, Geneve. Bladstorlek 76,4 x 55,9 cm.

Ej examinerad ur ram.

Krens/Williams College 93.

Formgivare