Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
222
656778

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Silhouette black boots on brown paper"

Litografi, 1972, signerad med vit krita 88/100, utgiven av Petersburg Press, London och Gérald Cramer Gallery, Geneve. Bladstorlek 76,4 x 55,9 cm.

Ej examinerad ur ram.

Krens/Williams College 93.

Formgivare