240
646695

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

"Marilyn Monroe with Nikon Camera"

Signerad Bert Stern och daterad 2012 a tergo. Titel samt numrering 16/62 i bildytans nederkant. Gelatinsilverfotografi, bildyta 38 x 31 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.