Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
268
646400

Lars Nilsson

(Sverige, Född 1956)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris

Lars Nilsson
(Sverige, Född 1956)

"Vid mitten av vår levnadsbana befann jag mig i en mörk skog..."

Signerad Lars Nilsson och daterad 2002 samt numrerad 3/6 på etikett a tergo. C-print, 143 x 240 cm.

Proveniens

Lars Bohman Gallery, Stockholm.