309
656997

Nick Brandt

(Storbritannien, Född 1966)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 780 - 6 690 EUR
5 420 - 7 590 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Nick Brandt
(Storbritannien, Född 1966)

"RHINOS ON LAKE", 2007.

Signerad Nick Brandt och daterad 2007 samt numrerad 25/25. Archival Pigment Print, 53 x 53 cm.

Proveniens

Iris Gallery, Boston.

Nick Brandt, "On This Earth a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 95.