31
644169
KARIN BJÖRQUIST, brickbord, Gustavsbergs Studio, tidigt 1970-tal.
Karin bjÖrquist, brickbord, gustavsbergs studio, tidigt 1970-tal.

Lös bricka i benporslin med dekor "Indigo", signerad med Gustavsbergs studiohand samt målarsignatur. Bricka 77 x 52 cm, ställ i furu 58 x 53,5 cm, bordet inklusive skivan höjd 52 cm.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

1 073 - 1 609 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31