31
644169

KARIN BJÖRQUIST, brickbord, Gustavsbergs Studio, tidigt 1970-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899 - 1 350 EUR
949 - 1 420 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Lös bricka i benporslin med dekor "Indigo", signerad med Gustavsbergs studiohand samt målarsignatur. Bricka 77 x 52 cm, ställ i furu 58 x 53,5 cm, bordet inklusive skivan höjd 52 cm.