”Two Elephant Herds Crossing Lake Bed in the Sun, Ambroseli 2008”.
Signerad Nick Brandt och daterad 2008 samt numrerad 21/25. Archival pigment print, bildyta 34,5 x 34,5 cm.
Inköpt direkt av konstnären.
Nick Brandt, "On This Earth a Shadow Falls", 2010, avbildad uppslag sid 170 och 171.