340
621359

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

"Marilyn with a red shawl (From the Last Sitting)", 1962

Signerad Bert Stern och daterad 2012 a tergo. Även stämplad "Copyright by Bert Stern" a tergo. Numrerad 37/100. Archival Pigment Print, bildyta 34 x 31 cm.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären.